Dodany: 2012-07-30 12:42:11

 

Jak sprawdzić czy samochód nie jest kradzionyNie od dziś cudze mienie kusiło  osoby nieuczciwie chcące się wzbogacić. Przedmiotem, który stosunkowo łatwo ukraść, przy dość dużej jego wartości jest samochód. Zarówno osoby prywatne jak i jednostki takie jak nauka jazdy poznań, muszą zadbać o bezpieczeństwo swoich pojazdów.

 

Uważać trzeba także przy zakupie samochodu z tak zwanej „drugiej ręki”. Zwłaszcza nauka jazdy poznań, jako swego rodzaju działalność gospodarcza, powinna zwracać tu szczególną uwagę, aby pojazd nie pochodził z kradzieży. Najłatwiej dowiedzieć się tego na podstawie indywidualnych oznaczeń pojazdu, nadawanych jeszcze w procesie produkcyjnym.

 

W dowodzie rejestracyjnym samochodu zawsze znajduje się tak zwany numer VIN. Jeśli zgadza się on z tym znajdującym się na wewnętrznych częściach (na przykład silniku), prawdopodobnie pojazd pochodzi z legalnego źródła. Jak wyjaśnią nam instruktorzy, jakich zatrudnia nauka jazdy poznań, zdarzają się bowiem próby przepijania tychże numerów, by ukryć fakt wcześniejszej kradzieży samochodu. O tego typu praktykach upewnić się możemy badając pojazd w jednej okręgowych stacjach kontroli..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak sprawdzić czy samochód nie jest kradziony
Nick: