Dodany: 2012-07-30 12:37:59
 

Jak postąpić z samochodem muzealnymLudzie mają obecnie najprzeróżniejsze hobby, znaczki czy monety powoli tracą na popularności na rzecz bardziej nowoczesnych wariantów takich jak choćby motoryzacja. Osoby, które miłość do pojazdów skłania do uczęszczania do miejsc takich jak nuka jazdy poznań, są coraz częściej spotykane.

 

W prawie polskim odrębną kategorię stanowią pojazdy zwane zabytkowymi czy wręcz muzealnymi. Podczas kursów jakie organizuje nauka jazdy poznań jest ona omawiana tylko pobieżnie. Pojazdy takie traktowane muszą być z sposób szczególny ze względu na wiek i wartość historyczną.

 

Jak możemy się dowiedzieć od instruktorów, jakich zatrudnia nauka jazdy poznań, samochody muzealne rejestrowane są na specjalnych zasadach – mają na przykład innego koloru tablice rejestracyjne (żółte), czy muszą częściej przechodzić badania techniczne w rekomendowanych stacjach kontroli pojazdów. Problemy z takim wehikułem zaczynają się jeśli chcemy dokonać jego przeróbek co bez odpowiedniego zezwolenia jest niemożkiwe. Ponadto wywóz takiego pojazdu z kraju – na przykład na zagraniczną wystawę czy zlot miłośników starych wozów, każdorazowo wymaga zgody lokalnego konserwatora zabytków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak postąpić z samochodem muzealnym
Nick: