Dodany: 2012-07-30 12:26:45

 

Jakie ubezpieczenie samochodu jest obowiązkoweJak głosi stare ludowe powiedzenie, przezorny zawsze ubezpieczony. Doświadczenie wielu osób uczy, że zawsze warto posiadać polisę, gdyż czasem spowodować możemy ogromne straty, których pokrycie z własnej kieszeni może być problematyczne a nawet mało realne.

 

Zwłaszcza jednostki takie jak nauka jazdy poznań, gdzie za kierownicą siadają osoby o szczątkowych umiejętnościach, posiadać muszą solidne ubezpieczenie o szerokim zakresie przedmiotowym. Już na początku szkolenia instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy poznań, uświadamiają kursantom, iż w polskim prawie drogowym istnieją zapisy nakładające na kierowców obowiązek posiadania pewnych grup ubezpieczenia pod groźbą kary mandatu lub grzywny.

 

Chodzi to oczywiście o ubezpieczenie OC. Stanowi ono zabezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za poczynione straty na zdrowiu i życiu osób, poszkodowanych z naszej winy jako kierowców lub innych użytkowników dróg publicznych. Jak dowiemy się na zajęciach jakie prowadzi nauka jazdy poznań, ubezpiecza się jednak samochód a nie osobą prowadzącego – każdy siedzący za jego kierownicą będzie je więc posiadał..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe
Nick: