Dodany: 2012-07-30 12:24:53

 

Czym jest polisa OCBiorąc pod uwagę rosnącą z roku na rok liczbę pojazdów na drogach, skutkującą spadkiem bezpieczeństwa poruszania się tym środkiem lokomocji, nie dziwi fakt, że ustawodawca jakiś czas temu zdecydował się na wprowadzenie pewnych powinności ubezpieczeniowych uznawanych wedle prawa jako obowiązkowe.

 

Nauka jazdy poznań jako jednostka szkoleniowa, zapoznaje z tymi ustaleniami wszystkich swoich kursantów. W miejscach takich jak nauka jazdy poznań możemy się na przykład dowiedzieć, że prawo o ruchu drogowym przewiduje egzekwowanie od kierowców posiadania ubezpieczenia komunikacyjnego z grupy OC.

 

Jest to polisa od tak zwanej odpowiedzialności cywilnej. W praktyce oznacza to, że w razie spowodowania u innych osób uszczerbku na zdrowiu i życiu czy w ogóle ciele, nie my, a ubezpieczyciel pokrywał będzie koszty leczenia, a w przypadku trwałych zmian także czasową lub dożywotnią rentę wraz z odszkodowaniem wypłaci z puli zgromadzonych przez siebie środków. Instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy poznań zawsze uczulają swoich kursantów, by jako kierowcy mięli przy sobie aktualny dowód opłacenia polisy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest polisa OC
Nick: