Dodany: 2012-07-30 12:16:26

 

Gdzie obowiązuje prawo o ruchu drogowymBy móc się legitymować dokumentem stwierdzającym możliwość prowadzenia pojazdów po drogach publicznych zdać najpierw musimy egzamin w jednym z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest kurs jaki organizuje na przykład nauka jazdy poznań.

 

Jak uczą instruktorzy, zatrudniani przez takie jednostki jak nauka jazdy poznań, prawo jazdy nie wszędzie jest nam niezbędne, bo przepisy wymagające jego posiadania nie wszędzie obowiązują. Prawo o ruchu drogowym ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie korzystamy z dróg publicznych, utrzymywanych z podatków płaconych przez obywateli z pomocą gmin, powiatów, województw czy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Jeśli jednak droga znajduje się na prywatnej ogrodzonej posesji – na przykład wiele nowopowstałych osiedli zamkniętych i strzeżonych może być tego przykładem – jest to już odcinek tak zwany wewnętrzny, którego nie obowiązują przepisy kodeksowe a właściciel terenu może ustalić swoje zasady jej użytkowania. Instruktorzy jakich zatrudnia nauka jazdy poznań powtarzają, że z reguły nie różnią się one od tych ustawowych, by nie wprowadzać chaosu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gdzie obowiązuje prawo o ruchu drogowym
Nick: