Dodany: 2012-03-19 15:05:06

 

WykroczeniaWśród wielu prawnych określeń na jakie możemy się natknąć jest określenie wykroczenia. Czym jest wykroczenie? Z punktu widzenia prawnika wykroczenie to złamanie zasad – prawa, jednak w konsekwencji nie jest to na tyle poważne, by kwalifikować owe zdarzenie do puli przestępstwa.

 

Wykroczenia często stosowane są by określić nieprawidłowe zachowanie kierowców. Wykroczenia karane są punktami karnymi i mandatami, każdy posiadacz prawo jazdy częstochowa musi więc uważać, bo nawet za złe parkowanie możemy otrzymać opis wykroczenia z konsekwencjami jak punkty karne i pieniądze – mandat. Wykroczenia drogowe to np. przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej czy inne zdarzenie, na którym zostaniemy przyłapani.

 

Kiedy jednak nasze wykroczenie spowoduje poważniejszy wypadek, zagrozi życiu innych osób – wtedy w konsekwencji – jest to przestępstwo np. spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który nie jest już dla osoby posiadające prawo jazdy częstochowa jedynie wykroczeniem, które karane jest mandatem bądź upomnieniem, a za to kierowca posiadający prawo jazdy częstochowa nie tylko może stracić dożywotnio prawo jazdy częstochowa, ale grozi mu sprawa karna..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wykroczenia
Nick: